вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone płoty z drewna szybko się dewastują i mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od należytego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i ozdoby płotów z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów gatunek płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий